O produkte

Záhrada budúcnosti

Zariadenie pozostáva z nádrže živného roztoku 140 lit. špeciálneho veka nádrže a zo skladačky stĺpa s bočnými otvormi pre rastliny. Vo vnútri stĺpa je špeciálny rozvod živného roztoku. Celé zariadenie je vyrobené zo špeciálneho PP plastu s certifikátom pre potravinársky priemysel. Taktiež je UV stabilizovaný a chránený polyuretánovou glazúrou. Prísun závlahy zabezpečuje čerpadielko 20W, ktoré je riadené senzorom vlhkosti Gardenia. Spodná nádrž je opatrená stavoznakom. Pestovateľský priestor, je naplnený horninou Zeolit, na zabezpečenie správneho pomeru závlahy, výživy a vzduchu pre koreňový systém. Je úplne sterilný. Zeolit svojou štruktúrou viaže na seba molekuly výživných látok zo živného roztoku.

Biovertic záhrada budúcnosti
Biovertict vertikálna záhrada

Zariadenie

Samotné pestovateľské zariadenie BIOVERTIC® má výšku 2,3m  a umožňuje pestovať 20 rastlín, je však možné zostaviť aj zariadenie na pestovanie až 40 rastlín. Samotný živný roztok je  zmiešaný z výťažkov rašeliny a biokompostov a v súčasnosti prebieha overovanie rôznych receptúr. Napájanie celého zariadenia rieši monokryštalický fotovoltaický článok s elektronickou reguláciou a batériou 7Ah, umiestnenej v hornej časti zariadenia, kde je umiestnená aj el. riadiaca jednotka. Celé pestovanie prebieha v automatickom režime, dopĺňať výživný roztok je potrebné za 20 až 40dní.

BIOVERTIC® umožňuje pestovanie všetkých bežných druhov zeleniny a vybrané druhy ovocia hydroponickým spôsobom v biokvalite. Biovertic® zároveň šetrí spotrebu vody, preto ušetrí až 80% spotreby  vody na pestovanie rastlín. Taktiež je energeticky nenáročná, nevyžaduje externé napájanie el. energiou. Samotná prevádzka zariadenia je nenáročná na obsluhu a vyžaduje len bežné laické poznatky o pestovaní, preto je vhodné pre domácnosti na vlastné zásobovanie biozeleninou. Výrobca zariadenia zabezpečuje aj prípravu sadeníc vo vlastnom záhradníctve, ktoré sú pripravované špeciálne na hydroponické pestovanie. Prebieha aj selekcia a testovanie vybraného sortimentu zeleniny a ovocia.

Biovertic® je mimoriadne vhodný na budovanie mestských záhrad, šetrí priestor,  nepotrebuje úrodnú pôdu, šetrí vodu a hnojivá. Vzhľadom na optimálnu výživu, dopestovaná zelenina týmto spôsobom má vysokú nutričnú hodnotu a bez použitia pesticíd. Systém Biovertic® je ideálnym prostriedkom na dopestovanie vlastnej zeleniny.

Máte otázky? Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte telefonicky alebo e-mailom a zaobstarajte si vertikálnu záhradu už dnes!

Kontaktovať